Jóga pro onkologicky nemocné pacienty.

Jóga léčí, pomáhá překonávat bolest na těle i na duši.

Přidejte se na lekce jemné jógy, která Vám pomůže k regeneraci. Každá lekce bude speciálně připravena dle požadavků a možností klientů.

—————————————————————————————————

Projekt se zaměřuje na podporu pohybu a pohybových aktivit chronicky nemocných pacientů, kteří prochází onkologickou či jinou dlouhodobou léčbou, či ji již ukončili a byla jim doporučena rehabilitace. Rehabilitace formou jógy pracuje se všemi pacienty na základě doporučení jejich ošetřujícího lékaře a zohledňuje jejich pohybové možnosti.

Cílem tohoto projektu je vytvořit prostředí pro pacienty, kteří prochází či překonali onkologickou či jinou dlouhodobou léčbu, ve kterém mohou posilovat své tělo, ale také mysl. Projekt se zároveň zaměřuje na techniky z jógové terapie, které vedou k lepšímu okysličení těla, snadnějšímu odbourávání toxických látek z těla, uvolnění svalů a kloubů, které jsou zatíženy léčbou, zlepšení průchodnosti plic a zvýšení kapacity plic, lepšímu krevnímu oběhu a posílení imunity. Kromě zaměření na podporu uzdravení těla, je projekt vhodným místem, kde pacienti mohou sdílet své zážitky, zkušenosti a dodávat si navzájem naději a sebevědomí.

Projekt vede ke zlepšení tělesné výkonnosti pacientů, zvýšení jejich mobility, ale také všem pacientům poskytuje nezaměnitelný terapeutický účinek.

Lektorka Pavla dohlíží na správné provádění dechových technik i pohybových aktivit tak, aby docházelo k šetrné rekonvalescenci. Během své praxe zabývala různými druhy jógy a jejich pozitivním dopadem na zdraví člověka. Jógou kombinující klasický přístup s prvky terapie pro chronicky/onkologicky nemocné pacienty se zabývá více než rok, pracovala s anonymními skupinami na podporu procesu uzdravení a na základě pozitivní zpětné vazby a zlepšení psychického a fyzického stavu pacientů věří v účinek jógy pro pacienty.

 

Jak to u nás vypadá

 • Pronájem prostor

  Hledáte příjemný prostor pro Váš workshop, přednášku či školení? Využijte služeb našeho komunitního centra.

  Více info
  FullSizeRender (8)
 • Oslava narozenin v KC Hrubého

  Podívejte se na fotky z poslední narozeninové oslavy pro 12 malých raubířů.

  Více info
  Birthday Party Banner
 • Podpořte nás!

  Chcete pomoci aktivitám KC Hrubého? Rádi probereme mecenášské nebo sponzorské nápady.

  Více info
  kc-hrubeho-hero
Chviličku.
Načítá se.
 • Kristýna Janyšková

  Hlavní šéfka komunitního centra. Odpoví vám na všechno, co vás zajímá!

5 minut pěšky od stanice metra Ládví. Jsme ve vnitrobloku ulic Hrubého, Rajmonova, Kurkova a Kyselova. Koukněte na mapu!
Chviličku.
Načítá se.